MARUMI EXUS Filtr fotograficzny Lens Protect

Marumi  EXUS  to pierwsza na świecie linia filtrów fotograficznych posiadających powłoki antystatyczne zabezpieczające powierzchnię filtra przed osadzaniem się na niej brudu i kurzu.  EXUS Lens Protect  zapewnia doskonały balans kolorów uzyskany poprzez wielopowłokową konstrukcję gwarantującą bezkompromisowo  wysoką transmisję światła z współczynnikiem odbicia poniżej 0,3% (transmisja 99,7%)  . Wyczerniony brzeg szkła dodatkowo zabezpiecza przed blikami, które mogą powstać na jego strukturze przy padaniu promieni światła z boku pod ostrym kątem.

Najwyższa transmisja światła

Filtr EXUS Protect  posiada nowe powłoki, które charakteryzują się  wyższą o 30% transmisją światła  w stosunku do konwencjonalnych filtrów polaryzacyjnych. Dzięki temu pozwala on korzystać z szybszych ustawień migawki oraz na zdjęciach uzyskuje się więcej szczegółów.

Powłoki antystatyczne

Marumi EXUS  to pierwsza na świecie linia filtrów fotograficznych posiadających powłoki antystatyczne zabezpieczające powierzchnię filtra przed osadzaniem się na niej brudu i kurzu. Dzięki temu filtry EXUS zachowując swą najwyższą jakość i solidną ochronę są niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości.

Marumi exus

Powłoki ochronne

Marumi EXUS  to najwyższej jakości seria którą cechuje zastosowanie  powłok oleo i hydrofobowych  . To one sprawiają, że powierzchnia filtra jest zaimpregnowana na tłuste odciski palców,  a woda nagromadzona na jego powierzchni nie tworzy plam  , lecz łatwe do usunięcia krople. Dzięki temu filtry tej linii zachowując swą wysoką jakość i trwałą ochronę są  niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości  , czyszczenie powierzchni szkła jest proste i skuteczne,  zabrudzenia nie ciągną się pod ściereczką, łatwo odłączają się od szkła  .

Marumi exus

Oprawa typu Slim

Filtr oprawiony jest w cienki pierścień typu slim/wide  , dzięki czemu zdjęcia wykonane obiektywami ultra-szerokokątnymi nie są narażone na uboczny efekt winietowania.  Matowe wykończenie oprawki  dodatkowo zabezpiecza przed powstaniem niepożądanych odbić lub blików, a jej  radełkowanie ułatwia nakręcanie  / odkręcanie filtra. Filtr jest zakończony gwintem pozwalającym na zamontowanie na nim kolejnego filtra oraz łatwe i pewne mocowanie dekla ochronnego.

Marumi exus

Szkło

Tylko profesjonalne filtry posiadają wyczerniony brzeg szkła. Specjalna czarna farba naniesiona na szkło w miejscu jego odcięcia od tafli, gwarantuje skuteczną niwelację flar i refleksów które mogą się pojawiać w trakcie fotografowania w słoneczne dni lub w miejscach z silnymi bocznymi światłami.

marumi exus

Precyzja i doświadczenie

Marumi Made in Japan

Marumi to japońska  firma z ponad 60-letnią tradycją, której produkty powstają w Nagano,  w zagłębiu przemysłu wysokich technologii. Japońska precyzja to gwarancja najwyższej jakości wykonania. 

Marumi

Technologie stosowane w filtrach Marumi

Marumi

Zobacz recenzję