MARUMI Magnetic Slim Lens Protect / Adapter

Filtry Marumi serii Magnetic Slim to innowacyjny system okrągłych filtrów z funkcją magnetycznego ich mocowania. System ten obejmuje m.in. takie produkty jak:  filtr ochronny typu Lens Protect będący jednocześnie magnetycznym adapterem, alternatywnie  pierścień będący magnetycznym adapterem pozostałych elementów, filtr polaryzacyjny, neutralnie szary ND16 i ND64 oraz magnetyczny dekielek ochronny.

 

 

Ich wspólna cecha w postaci magnetycznego mocowania na obiektyw zapewnia wyjątkowo komfortowe i szybkie użytkowanie filtrów będących częścią tego systemu. Używając konwencjonalnych filtrów nakręcanych, możesz przegapić szansę na błyskawiczne uchwycenie wymarzonego kadru. Natychmiastowe, magnetyczne nakładanie i zdejmowanie filtrów sprawia, że nigdy nie przegapisz unikalnego ujęcia . Tylko przykładasz i działasz!

 

Uniwersalność i praktyczność w każdej sytuacji

Aby cieszyć się innowacyjnym systemem filtrów magnetycznych niezbędna jest uprzednia instalacja magnetycznego adaptera. W tym celu należy zastosować  filtr ochronny typu Lens Protect/Adapter, który zabezpieczając przednią soczewkę obiektywu jest jednocześnie magnetycznym adapterem pozostałych elementów. Jego silny magnes gwarantuje pewne trzymanie wszystkich pozostałych filtrów systemu zapewniając elastyczność i szybkość ich stosowania. Alternatywnie, jako adapter można zastosować jednostronnie gwintowany pierścień Marumi Magnetic Slim Ring Holder, który jednak nie zabezpiecza przedniej soczewki obiektywu.

Technologie chroniące przez zabrudzeniami

Wszystkie filtry Marumi Magnetic Slim w tym Lens Protect / Adapter posiadają znane z konwencjonalnych serii producenta Super DHG i EXUS powłoki oleo i hydrofobowe , które sprawiają, że powierzchnia filtra jest zaimpregnowana na tłuste odciski palców, a woda nagromadzona na jego powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople. Dzięki temu filtry tej linii zachowując swą wysoką jakość i trwałą ochronę są niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości.

Efektywność powłok oleofobowych

Efektywność powłok hydrofobowych

Marumi
MArumi

Zaprojektowane na długie lata

Filtry linii Magnetic Slim oprawione są w ramkę wykonaną ze stopu aluminium A6063 o wysokiej wytrzymałości i odporności na korozję. Dzięki temu filtry tej serii są zdecydowanie cieńsze od konwencjonalnych, nie narażają na niekorzystny efekt winietowania, a jednocześnie są niezwykle odporne mechanicznie.

Uznanie w branży

Powstały w 1952 roku Japoński koncern Marumi Optical jest dziś czołowym producentem filtrów w branży fotograficznej. Wiele lat doświadczenia i nieustannego rozwoju w dziedzinie filtrów pozwoliło Marumi na stworzenie wysokiej klasy produktów dla najbardziej wymagających użytkowników. Ich jakość cieszy się wysokim uznaniem wśród konsumentów i profesjonalistów, a liczne nagrody i wyróżnienia specjalistycznych organizacji i magazynów branżowych świadczą o wysokiej pozycji marki Marumi w branży fotograficznej.

Zobacz recenzje 

Filtry w fotografii krajobrazowej 

Test filtrów fotograficznych

Recenzja filtrów Magnetic Slim

Działanie filtra polaryzacyjnego