SIGMA 120-300 F2.8 DG OS HSM Sport | Wytrzymały obiektyw zaprojektowany z myślą o fotografie​.

Profesjonalny teleobiektyw zoom 300mm o stałym świetle F2.8, dzięki któremu odnajdziesz się w każdej sytuacji. Rozszerza granice świata fotografii. Pogłębia poziom ekspresji.  

120-300_2.8
120-300_2.8

Fot. Michał Firszt

Jasny obiektyw 300mm F2.8 to jeden z ulubionych sprzętów fotografów. Postanowiliśmy przenieść te parametry na wyższy poziom i dodać potężną funkcję zoom. Tak powstał SIGMA 120-300mm f/2.8 DG OS HSM. Tradycyjnym obiektywem 300mm trudno jest komponować zdjęcia. W przypadku wydarzeń sportowych czy koncertów, gdy nie można zmienić punktu, z którego robimy zdjęcie, często tracimy szansę na idealne ujęcie akurat gdy zmieniamy obiektyw. Nasz obiektyw pozwala dostosować kąt widzenia i uniknąć uporczywych zmian sprzętu. Pomaga odnaleźć się fotografowi nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.

120-300_2.8

Fot. Jarosław Deluga-Góra

120-300_2.8

Stałe światło F2.8 w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw wyposażony jest w dwa elementy ze szkła FLD („F” Low Dispersion) , o charakterystyce zbliżonej do fluorytu oraz szkło SLD (Special Low Dispersion) zmniejszające aberracje. Ponieważ koma jest również minimalizowana, obiektyw dorównuje stało ogniskowym obiektywom w jakości obrazu.

120-300_2.8

Łączna długość obiektywu nie zmienia się podczas ostrzenia i zoomowania, co zapewnia wygodną obsługę. Wewnętrzny system ostrzenia eliminuje również obroty soczewki przedniej, dzięki czemu obiektyw wyjątkowo dobrze nadaje się do zastosowania okrągłych filtrów polaryzacyjnych. Jako standardowy element dołączany jest zdejmowany kołnierz do statywu.

Zaprojektowany aby przetrwać w zakurzonym i wilgotnym środowisku

Obiektyw cechuje wyjątkowa wytrzymałość konstrukcji. Został zaprojektowany tak, by stawić czoło nawet bardzo trudnym warunkom a jednocześnie pozostał intuicyjny w użyciu.
Obiektyw jest gotów na każdą sytuację, z jaką mogą spotkać się profesjonalni fotoreporterzy.  Każdy element, począwszy od łączeń z aparatem, poprzez przełączniki i kontrolki, aż po osłonę, jest odporny na kurz i wodę. Pierścienie ogniskowej i ustawiania ostrości zostały zaprojektowane dla osiągnięcia maksymalnej łatwości używania w każdych warunkach.

Fot. Jarosław Deluga-Góra

70-200_2.8

Wyrafinowany, zintegrowany projekt mający na względzie fotografów.

 

Wszystkie obiektywy z linii produktowej Sport są wyposażone w osłonę z wysokiej jakości gumowanym łącznikiem, oraz posiadają przełącznik AF/MF zaprojektowany dla zwiększenia funkcjonalności. Wmontowany silnik HSM zapewnia cichą i szybką pracę AF. Ulepszony algorytm wspomaga automatyczne ustawianie ostrości. Możliwość ręcznego „doostrzania” w trybie AF pozostawia władzę w rękach fotografa.

500_4_S

Cichszy i szybszy "zoptymalizowany AF"

 

Silnik HSM zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Rozwinięty algorytm poprawia efektywność ustawiania ostrości w trybie ciągłego auto-focusa.

 

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania


Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japoni

Specyfikacja: 

Konstrukcja

23 elementów w 18 grupach

Kat widzenia

20,4° - 8,2°

Przysłona

9 (kołowa przysłona)

Minimalna przysłona

F2.8

Skala odwzorowania

1 : 8.1

Wymiary

121.4mm x 291mm

Waga

3390g