Dwudniowy, praktyczny warsztat ze studyjnych technik oświetlenia,

oraz wywoływania i obróbki zdjęć.

Fotografia portretowa jest jedną z najprzyjemniejszych w realizacji i najbardziej pożądanych dziedzin fotograficznych, jednocześnie przed wieloma fotografami i hobbystami stawia przed spore wyzwanie. Zapraszamy na warsztaty z zawodowym fotografem, będziemy pracowali na zaaranżowanym planie zdjęciowym w studio i plenerze, rozwiejemy wiele wątpliwości dotyczących techniki oraz koncepcji tworzenia obrazów.
Jeśli rozwijasz się jako zawodowy fotograf, szukasz inspiracji, czujesz że poświęcasz zbyt dużo czasu na postprodukcję a efekty nadal nie są takie jak sobie założyłeś. A może jesteś hobbystą, po prostu marzysz o tym, aby robić piękne zdjęcia, chcesz poznać efektowne techniki i tricki oświetleniowe,
chcesz sprawnie poruszać się w świecie  obróbki zdjęć, poznać możliwości obróbki skóry, pracy na warstwach i różnych tłach.

W szystko to omówimy i przećwiczymy w praktyce !

Podczas kameralnego spotkania w grupie - nie większej niż 5 osób - uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z koncepcjami jakie przyświecają Adamowi podczas tworzenia zdjęć. Będzie to ogromna porcja praktycznej wiedzy i inspiracji pozwalającej na rozwój fotograficznej twórczości. Natomiast poznanie nowych funkcji i technik obróbki zdjęć, pozwoli zaoszczędzić mnóstwa czasu a przede wszystkim otworzy spektrum nowych postprodukcyjnych możliwości pracy z fotografią. 

Pierwszy dzień poświecimy na omówienie i praktyczne przećwiczenie najefektywniejszych sposobów oświetlania modela. Praca z oświetleniem błyskowym daje nieograniczone możliwości, w każdych warunkach i każdej porze dnia pozwala uzyskać piękne efekty. To właśnie strobing i malowanie światłem jest bramą do niczym nieograniczonego świata fotografii. Sesja zdjęciowa odbędzie się w studio, oraz pobliskim w plenerze. Prowadzący, przedstawiając efekty pracy z jedną, dwiema oraz trzema lampami błyskowymi, przeprowadzi nas przez zasady oświetlenia malarskiego i równie ciekawego stosowanego w technikach filmowych. Podczas sesji wykorzystamy różne rodzaje modyfikatorów światła. Sprawdzimy w praktyce gdzie i kiedy stosować miękkie i twarde światło. Jaki charakter oświetlenia dostarczy nam ta sama lampa, gdy zastosujemy duże, lub małe modyfikatory. Sofboxy, Octy, parasole oraz reflektory, podłączymy każde z tych narzędzi obserwując występujące różnice oświetlenia. Już na etapie sesji, będziemy planowali obróbkę wykonanych fotografii, wykonamy je w ten sposób aby ułatwić sobie pracę z postprodukcją. 

Bardzo ważnym elementem pracy w studio jest odpowiedni kontakt i kierowanie planem i zarządzanie fotografowanymi osobami, o czym najpierw opowie Adam wykonując zdjęcia a następnie każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem i sugestiami ze strony prowadzącego.

Podczas sesji będzie można skorzystać i przetestować nie tylko różnorodne lampy Profoto np. B10X, czy D2 ,

ale również pracować na obiektywach SIGMA z linii ART.

Drugi dzień poświecimy na szkolenie z postprodukcji. Na podstawie wcześniej wykonanych zdjęć, Adam zaprezentuje  i omówi, swój warsztat pracy. Na praktycznych przykładach pokaże wiele przydatnych funkcji stosowanych w Lightroom oraz Photoshop. Doskonale wiemy, że upiększenie lub przerobienie zdjęć doceni każdy odbiorca naszych prac, a wielu z nich stawia obróbkę jako warunek konieczny do współpracy. Zmiana teł, obróbka skóry, praca na efektownych gradientach kolorów to przepustka do świata profesjonalistów radzących sobie z każdym zleceniem, czy wyzwaniem stawianym własnej twórczości. Co ważne, znając narzędzia i funkcje Photoshop praca z postprodukcją nie musi być czasochłonna i nużąca, znając poszczególne funkcje i narzędzia, możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu a nasze prace przejdą na kolejny poziom jakości.

Agenda spotkania :

09 kwietnia Sobota

10:00 - 10:30 powitanie i prezentacja Profoto

10:30 - 11:30 warsztat pracy Adama

11:30 - 11:45 przerwa

11:45 - 12:30 rodzaje modyfikatorów światła, techniki oświetlenia ustawienia lamp i aparatów

12:30 - 15:30 praca na planie zdjęciowym z przerwami na zmianę ustawień  

15:30 - 16:00 podsumowanie i zakończenie spotkania

10 kwietnia - Niedziela

9:00 - 16:00 praca na Lightroom oraz Photoshop.

  - wywoływanie RAW,

  - rozpiętość tonalna, ustalanie ekspozycji w poszczególnych obszarach zdjęcia,

  - praca na warstwach, zmiana teł, fotografowanie z planem zmiany tła,

  - obróbka skóry, zmarszczek, wygładzanie, wyostrzanie, usuwanie niedoskonałości,

  - mapy gradientów, warstwy kolorystyczne,

Obróbka zdjęć: ciasny portret, oddalona cała sylwetka, oraz sytuacyjny portret studyjny. Po szkoleniu każdy z uczestników  ma dostęp do telefonicznych konsultacji z Adamem.

Spotkanie odbędzie się 9 i 10 kwietnia w siedzibie Profotosklep.pl przy ul Żeromskiego 77 w Warszawie.
Każdy uczestnik otrzyma specjalną ofertę na zakup sprzętu Profoto i SIGMA.
Jeśli masz pytania, wątpliwości pozostajemy do dyspozycji info@profotosklep.pl lub 660543879

Adam Wawrzyniak jest dobrze znanym kreatywnym fotografem, dzielącym swój czas pomiędzy rodzinę a fotografowanie i postprodukcję. Fotografią zajął się, gdy na świat przyszedł jego synek Dawidek. Odtąd w tę pasję zaangażowała się cała rodzina. Po siedmiu latach intensywnego doskonalenia i rozwoju warsztatu zajął się także prowadzeniem autorskich szkoleń studyjnych, plenerowych i postprodukcji, cieszących się niezmienną popularnością i uznaniem. Uczestnicy warsztatów uczą się podejścia do fotografii oraz obróbki wykonanych zdjęć. Rozpoznawalny głównie jako fotograf dziecięcy, chętnie zajmuje się także fotografią krajobrazu, makro czy fotomontażem. Laureat wielu nagród i wyróżnień, nieustannie rozwija swoje umiejętności. 

Umiejętności, które należy posiadać: podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu, zorientowanie w zarządzaniu ekspozycją.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania spotkania, ze zwrotem należności dla osób już zapisanych.