Profoto D2
Najszybszy na świecie monolight z TTL  

Profoto D2 1000 AirTTL

Zawsze uchwycisz kadr na czas
Profoto D2

Wielozadaniowa i niezwykle szybka lampa D2 monolight z systemem TTL i HSS podoła wszystkim wyzwaniom. Posiada możliwość uchwycenia kadru z prędkością 1/63,000 sekundy, chwytać obrazy z szybkością 20 klatek na sekundę, a także działać synchronicznie z migawką o prędkości do 1/8,000 sekundy. D2 wytycza nowe standardy szybkości w lampach monolight.

Dlaczego warto wybrać właśnie
Profoto D2

Wielozadaniowa i niezwykle szybka lampa D2 monolight z systemem TTL i HSS podoła wszystkim wyzwaniom. Posiada możliwość uchwycenia kadru z prędkością 1/63,000 sekundy, chwytać obrazy z szybkością 20 klatek na sekundę, a także działać synchronicznie z migawką o prędkości do 1/8,000 sekundy. D2 wytycza nowe standardy szybkości w lampach monolight.

Profoto D2 1000 AirTTL

Szybka gotowość do pracy. Łatwa w użyciu.

Akcesoria Profoto nie są skomplikowane. D2 to lampa wyposażona w kilka prostych, intuicyjnych elementów sterujących i dużym wyświetlaczem LED, który można łatwo odczytać zarówno w ciemności, jak i w pełnym słońcu – bo w takich właśnie warunkach pracują najlepsi fotografowie. Zamiast tracić czas na błądzenie po menu i wertowanie instrukcji obsługi, możesz się skoncentrować na kreatywności. Ustawianie lampy trwa kilka sekund. Siła tkwi w prostocie.

Profoto D2

Uchwyć moment w idealnym świetle z systemem AirTTL

Dobranie ekspozycji w zmiennych warunkach oświetleniowych może stanowić wyzwanie. AirTTL zrobi to automatycznie za Ciebie – jedyne o co musisz zadbać to skierowanie aparatu w odpowiednią stronę i zwolnienie migawki. Możesz także skorzystać ze sterowania manualnego, zachować poprzednie ustawienia TTL i precyzyjnie dobrać ustawienia ekspozycji do momentu, w którym osiągniesz wymarzony efekt. Wykorzystując kontroler Air Remote możesz bezprzewodowo uruchamiać światła zaledwie jednym przyciskiem z odległości aż do 300 m (1000 stóp), także w pełnym słońcu.

Profoto D2

Uchwyć dynamiczną akcję

Możliwość wykonania 20 błysków na sekundę pozwoli Ci na uchwycenie każdej sytuacji. Jeżeli fotografowana osoba podskoczy, uchwycisz sekwencję 20 klatek z których wybierzesz idealną. Poza szybkim przeładowaniem, D2 synchronizuje się także z najszybszymi ustawieniami migawek, aż do 1/8,000s.

Profoto D2

Zatrzymaj czas

Robienie wyraźnych, ostrych zdjęć bez poruszeń nie stanowi problemu dla najszybszej na świecie lampy monolight. Szybkie działanie lampy D2, aż do 1/63,000s umożliwia robienie zdjęć o niespotykanej ostrości. Uchwycisz wszystkie detale – rozprysk wody, drobinki kurzu, a nawet kosmyk włosów.

Profoto D2

Pokonaj każde źródło światła lub dodaj odrobinę oświetlenia

Profoto D2

10-poziomowa skala mocy lampy D2 umożliwia dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jest dostatecznie silna, aby generować światło o mocy przekraczającej światło słoneczne. Doświetli także większe powierzchnie. Można także skorzystać z niższej mocy, aby dodać subtelne światło do ciemniejszych scenerii – sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie możesz chcieć stworzyć bardziej intymną atmosferę. Masz pod ręką do wyboru cała paletę oświetlenia.

Kreuj oświetlenie w pełnym słońcu z technologią HSS

Profoto D2

Z technologią Profoto High-Speed Sync (HSS) siła słońca traci na znaczeniu. Umożliwia ona korzystanie z lampy błyskowej przy prędkości migawki sięgającej aż 1/8,000s. Tym samym umożliwia operowanie oświetleniem nawet w świetle dziennym z dużymi przesłonami.

Eksperymentuj z kreowaniem oświetlenia

D2 współpracuje z ponad 120 narzędziami do kreowania oświetlenia i posiada gumowy rękaw, który umożliwia ich mocowanie. To jednak nie wszystko, D2 posiada także kilka wbudowanych cech. Zoom pozwala na zmianę charakterystyki oświetlenia, oferując szereg kreatywnych możliwości. To praktycznie kilka narzędzi LST w jednym. D2 posiada również płaski front z wbudowaną powłoką refleksyjną, dzięki czemu zapewnia równomierny poziom oświetlenia o wysokiej mocy, zachowując jednocześnie mocny, kompaktowy wygląd.

Profoto D2

z Profoto D2
zawsze uchwycisz 
kadr na czas   

 Fotograf mierzy się z wieloma wyzwaniami. Profoto D2 powstał mając na względzie wymogi profesjonalistów. Najszybsza na rynku lampa monolight wyposażona w TTL. Po raz pierwszy możesz działać tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od warunków. Uchwycisz obraz z pełną ostrością, wykonasz serię szybkich zdjęć i możesz także synchronizować lampę z najwyższymi szybkościami migawki. Masz również do dyspozycji technologie HSS i TTL. Fotografując rozgrywki sportowe, prace kuchenne lub pokazy mody, z D2 zawsze uchwycisz kadr na czas.

Profoto D2 500 AirTTL

Dynamiczne ujęcia

Zobacz jak Andreas fotografuje „Latające jedzenie”, artystyczne ujęcia reklamowe

Rozgrywki sportowe

Zobacz jak Andreas wykonuje dynamiczne zdjęcia podczas prawdziwych zawodów

Dynamiczny pokaz mody

Zobacz jak Andreas fotografuje dynamiczny pokaz mody

Włosy z charakterem

Zobacz jak Andreas fotografuje fryzury dla firmy specjalizującej się w produktach do włosów

Skąpany w świetle

Andreas na sesji zdjęciowej dla luksusowej marki obuwniczej

Cechy produktu:

 • Zestaw 2 lamp D2 1000 AirTTL

 • Kompaktowe i lekkie.

 • Zatrzymaj chwilę z czasem błysku wynoszącym nawet 1/63000s.

 • Uchwyć akcję robiąc zdjęcia seryjne z prędkością do 20 błysków na sekundę.

 • Fotografuj w trybie AirTTL lub manualnym i łącz się z pozostałymi lampami Profoto Air.

 • Lampa umożliwia precyzyjną regulację mocy w zakresie 10-ciu przysłon i dokładnością co do 1/10 wartości przysłony.

 • Kontroluj światło zastane z trybem HSS i twórz ostre ujęcia bez rozmycia ruchu przy migawce do 1/8000s.

 • Zapewnia świetną kontrolę i jakość światła dzięki wbudowanemu w głowicę reflektorowi oraz świetle pilotującemu z halogenem 300W.

 • Lampa może być zdalnie kontrolowana z odległości nawet do 300m przy pomocy jednego z transmiterów Air Remote.

 • Prosty i intuicyjny interfejs z dużym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości.

 • Możliwość zakupu kwarcowego palnika do zdjęć wieloilościowych

 • Kompatybilna z ponad 120 modyfikatorami Profoto.

Zobacz produkt w użyciu

Wejdź za kulisy sesji z Profoto D2

Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2

Zobacz zdjęcia wykonane Profoto D2

Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2
Profoto D2

W zestawie

 • dwie lampy Profoto D2 1000 AirTTL

 • kabel USB 2.0 typ A do micro B

 • dwa 5-metrowy kabel zasilający

 • pokrowiec

Profoto D2 - w zestawie