SIGMA C 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Lekki i wygodny w użytkowaniu super-teleobiektyw zoom.

Pierwszy kompaktowy super telezoom z linii Contemporary, w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika. Oferuje wszystkie najważniejsze parametry podobnego profesjonalnego obiektywu z linii Sport, które zostały zamknięte w lekkiej i kompaktowej konstrukcji.

150-600_C
150-600_C

Fot. Jarosław Deluga - Góra

Przy zaledwie 1830 gramach masy, ten obiektyw jest idealny do fotografowania z ręki. Przy projektowaniu obiektywu położono nacisk na jakość obrazu, zastosowano w nim soczewki FLD i SLD z zminimalizowaną dyspersją oraz inne elementy zoptymalizowane pod kątem ostrości obrazu. Dzięki temu udało się ograniczyć do minimum aberracje – częsty problemem występujący wśród obiektywów super tele, szczególnie na najdłuższej ogniskowej. Obiektyw jest kurzo- i bryzgoodoporny co ułatwia fotografowanie w terenie, posiada też odłączany uchwyt statywowy, co pozwala zwiększyć wygodę i mobilność. Obiektyw jest lekki i poręczny , a dzięki temu niesamowicie uniwersalny.

150-600_C

Fot. Hubert Sempoch

150-600_C

Poprzez zastosowanie doskonałych elementów szkła optycznego, obiektyw minimalizuje aberrację chromatyczną i osiąga wiodącej klasy jakość obrazu.Aby zminimalizować aberrację chromatyczną obiektyw zawiera jeden element ze szkła FLD*, który oferuje właściwości zbliżone do fluorytu i trzy soczewki ze szkła SLD. Szkło o niskiej dyspersji i optymalny układ optyczny pomagają ograniczyć do minimum poprzeczną aberrację chromatyczną, która często negatywnie wpływa na jakość obrazu na najdłuższych ogniskowych. W efekcie uzyskujemy wyjątkową jakość w całym zakresie zoomu.

Poprzez zastosowanie doskonałych elementów szkła optycznego, obiektyw minimalizuje aberrację chromatyczną i osiąga wiodącej klasy jakość obrazu.

Aby zminimalizować aberrację chromatyczną obiektyw zawiera jeden element ze szkła FLD*, który oferuje właściwości zbliżone do fluorytu i trzy soczewki ze szkła SLD. Szkło o niskiej dyspersji i optymalny układ optyczny pomagają ograniczyć do minimum poprzeczną aberrację chromatyczną, która często negatywnie wpływa na jakość obrazu na najdłuższych ogniskowych. W efekcie uzyskujemy wyjątkową jakość w całym zakresie zoomu.

150-600_C

Obiektyw przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych, posiada wszelkie cechy i możliwości sprzętu pożądane przez wymagającego profesjonalistę, dzięki czemu nie musi się on martwić o obiektyw, a możesz skupić wyłącznie na zaplanowanym kadrze. Obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii przyrodniczej, sportowej, lotniczej czy detektywistycznej oraz wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości zbliżenia się do fotografowanego obiektu. Ergonomiczny zakres od 150 do 600 mm z pewnością zaspokoi potrzeby wielu wymagających fotografów.

Fot. Jarosław Deluga - Góra

150-600_C

Redukcja flar i blików.

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

500_4_S

Cichszy i szybszy "zoptymalizowany AF"

Silnik HSM zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Rozwinięty algorytm poprawia efektywność ustawiania ostrości w trybie ciągłego auto-focusa.

 

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania
Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japoni

Specyfikacja: 

Konstrukcja

25 elementów w 19 grupach

Minimalna przysłona 

F5

Maksymalna przysłona 

F22

Kat widzenia

39,6° - 4,1°

Przysłona

9 (kołowa przysłona)

Skala odwzorowania

1 : 3,3

Średnica filtra

95mm

Wymiary

120,4mm × 268,9mm

Waga

1930g