SIGMA 70-200 F2.8 DG OS HSM Sport | Wysokiej klasy model odpowiadający zapotrzebowaniom profesjonalnych fotografów.

Obiektywy zmiennoogniskowe ze stałym światem F/2.8 są niezbędnym wyposażeniem wielu profesjonalnych fotografów. Zakres ogniskowych 70-200/2.8 są w szczególności wykorzystywane w takich rodzajach fotografii jak: sport, krajobraz czy portret. 

70-200_2.8
70-200_2.8

Fot. Jarosław Deluga - Góra

Sigma 70-200/2.8 DG OS HSM Sport oferuje doskonałą jakość optyczną w całym zakresie ogniskowych, dzięki unikalnej konstrukcji optycznej i doskonała ergonomię - wszystkie cechy, które są pożądane przez profesjonalistów i zaawansowanych amatorów.

Dodatkowo obiektyw został wyposażony w inteligentny system OS, który zapewnia efekt stabilizacji na poziomie 4 EV. Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili.

70-200_2.8

Fot. Jussi Grznar

70-200_2.8

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu obiektyw został wyposażony w aż 9 elementów FLD* (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i jeden element SLD** (o niskiej dyspersji ), co  zapewnia idealną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet na maksymalnie otwartej przysłonie. Udało się także uzyskać niezwykle delikatny i naturalny efekt bokeh, czyniąc z tego obiektywu idealne narzędzie do zdjęć portretowych.

Cała konstrukcja optyczna składa się z 24 elementów w 22 grupach.

* FLD – szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.

**SLD – szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznych.

70-200_2.8

Jak każdy obiektyw z linii SPORT  pyło i bryzgoszczelna obudowa zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Obiektyw zaprojektowany z myślą o pasjonatach sportu, przyrody, lotnictwa  czy branży detektywistycznej.

Obiektyw jest zgodny z korekcją aberracji w aparacie - dzięki dopasowaniu korekcji poziomów jasności na brzegach obrazu, dystorsji oraz aberracji chromatycznej do charakterystyki optycznej obiektywu funkcja ta pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość optyczną.

70-200_2.8
70-200_2.8

Fot. Łukasz Słowiński

70-200_2.8

Unikalna konstrukcja mechaniczna łącząca wytrzymałość i kompaktowość.

Aby zminimalizować wagę obiektywu, zachowując jednocześnie jego wytrzymałość, zdecydowano się na użycie stopów magnezu, materiału który używany jest także w lotnictwie.

500_4_S

Cichszy i szybszy "zoptymalizowany AF"

Silnik HSM zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Rozwinięty algorytm poprawia efektywność ustawiania ostrości w trybie ciągłego auto-focusa.

 

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania
Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii.

Specyfikacja: 

Konstrukcja

24 elementy w 22 grupach

Kat widzenia

33,3° - 12,3°

Przysłona

11 (kołowa przysłona)

Minimalna przysłona

F2.8

Skala odwzorowania

1 : 4,8

Wymiary

94,2mm × 202,9mm

Waga

1805g