SIGMA USB DOCK Nikon | Zaprojektowany wyłącznie do użytku z obiektywami SIGMA Contemporary, Art lub Sports i ich akcesoriami.

Sigma USB DOCK* jest jednym z elementów nowej linii produktów Sigma Global Vision (www.sigma-global.com). W połączeniu z bezpłatnym oprogramowaniem SIGMA Optimization Pro  pozwala fotografom na podłączenie ich obiektywu do swojego komputera w celu zaktualizowania oprogramowania oraz dopasowania niektórych parametrów, takich jak precyzyjna kalibracja AF na czterech dystansach dla czterech ogniskowych.
W przypadku niektórych obiektywów stałoogniskowych dodatkowo jest aktywna funkcja  FULL TIME MF.

 

* Zakres regulacji różni się w zależności od specyfikacji konkretnego produktu.

Nikon
Nikon

Po podłączeniu stacji dokującej USB DOCK do zgodnego obiektywu lub akcesorium fotografowie mogą skonfigurować następujące ustawienia odpowiedniego produktu za pośrednictwem ekskluzywnego darmowego oprogramowania SIGMA Optimization Pro.

 

Aktualizacje oprogramowania

 

W obiektywach z serii Sport możliwe jest również ustawienie wielu innych parametrów takich jak:


ustawienie priorytetu AF - trzy zakresy ( dynamiczny, standardowy, dokładny )

ustawienie trybu pracy stabilizatora optycznego - trzy zakresy  ( dynamiczny, standardowy, umiarkowany )

ustawienie zakresu limitera AF 

funkcja FULL TIME MF**  - poruszenie pierścieniem ostrości  wyłącza na jakiś czas działanie AF bez używania przełącznika AF/M.  Opcja ta pozwala nam ustawić czas w którym ma być wyłączony AF ( od 1 do 15 sek. ).

** funkcja dostępna tylko dla niektórych obiektywów

*   UWAGA:  urządzenie  USB DOCK oraz oprogramowanie SIGMA Optimization PRO  kompatybilne są wyłącznie z obiektywami SIGMA z serii: Contemporary, Art i Sport.

Nikon