Sigma 45mm F/2.8 DG DN I-SERIES |Ucieleśnienie koncepcji „dążenia do optymalnej równowagi”. Zbalansowany obiektyw do codziennego użytku.

Piękny bokeh i plastyka, którymi można się cieszyć w każdej sytuacji

 

SIGMA 45mm F2.8 DG DN | Contemporary charakteryzuje się pięknym efektem bokeh. Dzięki kontroli aberracji sferycznej uzyskano duży bokeh nie tylko z przodu i tyłu fotografowanego obiektu, ale także wokół obszaru ustawiania ostrości, tworząc przyjemny charakter  miękkiego rozmycia. Obiektyw ten wygładza rozmycie tła, tłumiąc efekt podwójnej linii bokehu i poprawia wrażenie trójwymiarowości fotografowanego obiektu. Ponadto minimalna odległość ogniskowania wynosząca 24cm pozwala na wykorzystanie nietypowego kąta widzenia, co doskonale sprawdzi się w fotografii produktowej. Przy szeroko otwartej przysłonie obiektyw zapewnia miękkie efekty bokeh, które można nazwać klasycznymi, ale jednocześnie, gdy przysłona jest przymknięta, obiektyw oferuje nowoczesne, ostre podkreślenie krawędzi. SIGMA 45mm F2.8 DG DN jest idealnym przykładem podstawowego szkła codziennego użytku.

sigma 45mm F2.8
Sigma 45mm F2.8

Fot: Hiroshi Haraguchi

Silnik krokowy zapewniający super szybki AF

 

Szybki, cichy i celny AF uzyskany dzięki silnikowi krokowemu wspierającemu tryby filmowe oraz funkcje wykrywania twarzy bądź oczu. Dodatkowo design obiektywu zapewnia wygodne korzystanie z pierścienia manualnego ostrzenia.

sigma 45mm F2.8

Fot: Hiroshi Haraguchi

Sigma 45mm F2.8

Wysoka jakość wykonania połączona z wygodą użytkowania         

                         
Ponieważ obiektyw SIGMA 45mm F2.8 DG DN | Contemporary został zaprojektowany do codziennego użytku, wyjątkowy nacisk został położony na jakość wykonania oraz wygodę użytkowania. Bagnetowa osłona przeciwsłoneczna zapewnia wrażenie komfortu i solidności podczas zakładania i zdejmowania, a tubus obiektywu skonstruowany głównie z metalu zapewnia zwiększoną wytrzymałość. Dodatkowo pierścień przysłony dzięki odpowiedniemu odczuciu kliknięcia daję wygodę operacyjności w różnych stylach fotografowania.

sigma 45mm F2.8

Fot: Hiroshi Haraguchi

Sigma 45mm F2.8

Fot: Dariusz Breś

7 - listkowa przysłona


Dopełnieniem  jakości obrazu jest 7 - listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację.

sigma 45mm F2.8

Fot: Alexandre Souêtre

Sigma 45mm F3.8

Fot: Alexandre Souêtre

Kompatybilny z Korekcją Aberracji Obiektywu

 

Aby dodatkowo podnieść jakość obrazu obiektyw współpracuje z oprogramowaniem aparatu niwelującym aberracje geometryczne i barwne.

 

 

Wytrzymały mosiężny bagnetowy uchwyt

 

Mosiężne mocowanie łączy w sobie wysoką precyzję z solidną konstrukcją. Obrobione powierzchnie i zwiększona wytrzymałość przyczyniają się do wyjątkowej trwałości obiektywu.

 

 

Zaprojektowany, aby zminimalizować flary i duszki

 

Już na wczesnym etapie procesu projektowania soczewek mierzono flary i duszki, aby ustalić konstrukcję optyczną odporną na silne źródła światła. Powłoki SIGMA Super Multi-Layer Coating redukują odblaski i duszki, aby pomóc fotografom w tworzeniu ostrych zdjęć o wysokim kontraście nawet przy czołowym oświetleniu.

 

 

Szybki AF z ręcznym ustawianiem ostrości

 

Obracając pierścieniem ostrości możesz chwilowo uaktywnić funkcję ręcznego ostrzenia. Po wykonaniu zdjęcia obiektyw sam przełączy się w tryb AF. Możesz też przełączyć obiektyw w tryb MF na stałe.

Uwaga: Działanie MF może się różnić w zależności od mocowania.

 

 

Pyło- i bryzgoszczelna konstrukcja

 

Mocowanie obiektywu jest zabezpieczone specjalną uszczelką co czyni ten obiektyw dobrym wyborem niezależnie od warunków zewnętrznych.

 

 

 

24 wykres
flary

Redukcja flar i blików

 

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

 

widmo

Powłoka hydrofobowa i oleofobowa

 

Skrajne soczewki pokryto w  nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA które umożliwiają łatwe wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze.

bokeh

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 7-mio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

krokowy

Nowy silnik AF, nowy patent Sigma Corporation

 

W obiektywie zastosowano nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany pod kątem pracy AF z detekcją fazy oraz kontrastu. Silnik odpowiedzialny za ustawianie ostrości jest zupełnie nową konstrukcją, opatentowaną przez Sigma Corporation. Układ napędu AF zapewnia nie tylko płynne i błyskawiczne ustawianie ostrości, ale jest w pełni kompatybilny również z detekcją twarzy, oczu lub źrenicy, a jego konstrukcja również znacznie zmniejsza sam korpus obiektywu. Nowy silnik AF pozycjonuje obiektyw nie tylko w fotografii portretowej, jego szybkość reagowania i ustawiania ostrości z powodzeniem sprawdzi się również w fotografii sportowej, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z dynamicznymi zmianami w kadrze. 

Aizu

Cały proces produkcji, od form odlewniczych do najdrobniejszych części, odbywa się w Japonii, fabryka znajduje się u podnóża góry Aizu. Sigma to jeden z ostatnich producentów, których wszystkie produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii. Produkcja w jednym miejscu, zapewnia wysoką kontrolę jakości obiektywów fotograficznych, filmowych oraz produkowanych tam aparatów.

Specyfikacja techniczna :

Ogniskowa

stała 45mm

Konstrukcja obiektywu

8 elementów w 7 grupach

Kąt widzenia

51,3°

Przysłona

7 zaokrąglonych listków przysłony

Minimalna wartość przysłony

F 2.8

Maksymalna wartość przysłony

F 22

Min. odległość ostrzenia

24cm

Średnica filtra

55mm

Wymiary

64mm x 46,2mm

Waga

215 g