Sigma 90mm F/2.8 DG DN I-SERIES |Stałoogniskowy obiektyw 90mm z linii Contemporary, który łączy doskonałą rozdzielczość z niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu jest doskonale wyważony do systemów bezlusterkowych.

 

SIGMA I-series obejmuje obiektywy kompatybilne z pełną klatką, które oferują użytkownikom bezlusterkowców nową i lepszą alternatywę, zarówno pod względem doświadczenia fotografowania z tym obiektywem, jak i imponujących rezultatów, jakie jest w stanie osiągnąć. Jedną z kluczowych zalet aparatów bezlusterkowych jest ich mniejszy rozmiar, a nowa optyka 90 mm została zaprojektowana tak, aby idealnie pasowała do bardziej kompaktowych systemów bez rezygnowania z wydajności. To połączenie doskonałej jakości optycznej z wyjątkową funkcjonalnością, nieosiągalne wcześniej w systemach lustrzanek cyfrowych, przyniesie nowe możliwości temu i przyszłym pokoleniom fotografów.

sigma 90mm F2.8

Fot: Aya Iwasaki

Sigma 90mm F2.8

Fot: Aya Iwasaki

Identity


Obiektyw nie jest tylko częścią wyposażenia aparatu, jest też partnerem fotograficznym, dzięki któremu przeżywasz tak wiele niesamowitych chwil. Seria SIGMA I to świeże spojrzenie na to, czym jest obiektyw, oferuje nowy poziom wrażeń użytkowania, korzystając z najwyższej jakości rozwiązań w każdym aspekcie.  Weźmy na przykład zewnętrzną stronę obiektywu; jest wykonany w całości z precyzyjnie ciętego metalu. Pierścienie ostrości i zmiany przysłon również.. Nadanie obiektywowi tak wyjątkowego wyglądu i położenie tak dużego nacisku na doskonały projekt i wykonanie daje niezwykłe wrażenia z jego użytkowania. W tych zmieniających się czasach, SIGMA zawsze pyta „czego dziś potrzebują fotografowie?”. Sigma wychodzi na przeciw fotografom, podejmuje nowe wyzwania i nieustannie odkrywa na nowo w jaki sposób można fotografować. Takie podejście znajduje odzwierciedlenie w serii I z linii SIGMA Contemporary.

sigma 90mm F2.8

Fot: Aya Iwasaki

Sigma 90mm F2.8

Fot: Kazuyuki Hagiwara

Iconic


Dążąc do nowego rodzaju wrażeń użytkownika, seria SIGMA I podkreśla relację między człowiekiem z obiektywem. Seria I gwarantuje nie tylko możliwość uchwycenia i cieszenia się z wyjątkowych kadrów ale również pozwala na doznawanie radości z samego procesu fotografowania. Solidne wykonanie całkowicie metalowego korpusu, jest wyczuwalne za każdym razem, gdy trzymasz go w dłoni. Płynny i zdecydowany ruch pierścienia ostrości, precyzyjne kliknięcie pierścienia przysłony i przełączników, dodatkowo pięknie zaprojektowana niestandardowa osłona przeciwsłoneczna, te koncepcje projektowe nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie możliwości technologiczne firmy SIGMA. Wysoka precyzja przetwarzania, która koncentruje się na produkcji wielkoseryjnej i małoseryjnej. Nie mogliśmy tego zrobić wcześniej, ale teraz możemy. To jest SIGMA w jej najlepszym obliczu.

sigma 90mm F2.8

Fot: Alexandre Souêtre

Sigma 90mm F2.8

Fot: Alexandre Souêtre

Intuitive


W przypadku narzędzia służącego do tworzenia sztuki ważne jest, aby odpowiadało intuicji twórcy. Na przykład soczewki z linii Art osiągnęły to dzięki swoim wyjątkowym parametrom optycznym. Nowa seria I będzie odpowiedzią na kreatywną intuicję fotografów, będąc czymś, co mogą i chcą zabrać ze sobą wszędzie. Często idealne ujęcia ujawniają się tylko w jednym konkretnym momencie. Może to być po prostu przypadkowy moment w życiu codziennym. Obietnicą serii I jest jej wysoka wydajność i kompaktowość, dzięki której obiektyw zawsze może być  pod ręką, zwłaszcza gdy nadejdzie ten niepowtarzalny moment, niezależnie od tego, jaka to może być sceneria.

sigma 90mm F2.8

Fot: Tomasz Tołłoczko

Sigma 90mm F2.8

Fot: Tomasz Tołłoczko

SIGMA 90mm F2.8 DG DN oferuje wyjątkową wydajność optyczną i ultra wysoką rozdzielczość, dorównującą najnowszym aparatom bezlusterkowym.

Obiektyw jest zbudowany przy użyciu najnowszej technologii optycznej i zawiera pięć elementów ze szkła SLD. Pomaga to zredukować osiową aberrację chromatyczną, której nie można skorygować w aparacie, umożliwiając obiektywowi uzyskanie wysokiej rozdzielczości i wyraźnej jakości obrazu bez rozmycia kolorów. Precyzyjna soczewka asferyczna formowana ze szkła zapewnia zarówno wysoką rozdzielczość, jak i piękny efekt bokeh. Fotografowie mogą cieszyć się fotografowaniem z miękkim bokehem bez podbarwień i jest to coś, co jest w stanie zapewnić tylko obiektyw pełnoklatkowy. 

 

Obiektyw wykorzystuje również funkcję korekcji optycznej aparatu, co jest zaletą systemów bezlusterkowych, dlatego projektanci optyki firmy SIGMA mogli skoncentrować się na korygowaniu aberracji, które można skorygować tylko za pomocą konstrukcji optycznej, poprawiając w ten sposób wydajność renderowania oraz zmniejszając rozmiar i wagę soczewki.

 

Przy minimalnej odległości ogniskowania 50 cm i maksymalnym współczynniku powiększenia 1:5 możliwa jest makrofotografia w zbliżeniu. Obiektyw podkreśla obiekt, pozwalając fotografom skupić się na drobnych szczegółach lub tworzyć bardziej abstrakcyjne kompozycje. 

90 wykres
flary

Redukcja flar i blików

 

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

 

widmo

Powłoka hydrofobowa i oleofobowa

 

Skrajne soczewki pokryto w  nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA które umożliwiają łatwe wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze.

bokeh

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

hsm

Nowy silnik AF, nowy patent Sigma Corporation

 

W obiektywie zastosowano nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany pod kątem pracy AF z detekcją fazy oraz kontrastu. Silnik odpowiedzialny za ustawianie ostrości jest zupełnie nową konstrukcją, opatentowaną przez Sigma Corporation. Układ napędu AF zapewnia nie tylko płynne i błyskawiczne ustawianie ostrości, ale jest w pełni kompatybilny również z detekcją twarzy, oczu lub źrenicy, a jego konstrukcja również znacznie zmniejsza sam korpus obiektywu. Nowy silnik AF pozycjonuje obiektyw nie tylko w fotografii portretowej, jego szybkość reagowania i ustawiania ostrości z powodzeniem sprawdzi się również w fotografii sportowej, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z dynamicznymi zmianami w kadrze. 

Aizu

Cały proces produkcji, od form odlewniczych do najdrobniejszych części, odbywa się w Japonii, fabryka znajduje się u podnóża góry Aizu. Sigma to jeden z ostatnich producentów, których wszystkie produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii. Produkcja w jednym miejscu, zapewnia wysoką kontrolę jakości obiektywów fotograficznych, filmowych oraz produkowanych tam aparatów.

Specyfikacja techniczna :

Ogniskowa

stała 90mm

Konstrukcja obiektywu

11 elementów w 10 grupach

Kąt widzenia

27°

Przysłona

9 zaokrąglonych listków przysłony

Minimalna wartość przysłony

F 2.8

Maksymalna wartość przysłony

F 22

Min. odległość ostrzenia

50cm

Średnica filtra

55mm

Wymiary

64mm x 61,7mm

Waga

295 g